Spółka Nihon Seimitsu Sokki Co., Ltd. regularnie sprawdza swoje tonometry NISSEI na zgodność wymaganiom europejskich organizacji zajmujących się profilaktyką nadciśnienia tętniczego.
Niemieckie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego jest jedną z najbardziej autorytatywnych organizacji zajmujących się profilaktyką i walką z nadciśnieniem tętniczym.

Towarzystwo działa od roku 1974 i łączy znanych specjalistów w dziedzinie kardiologii, neurologii, terapii ogólnej, praktykujących lekarzy i pacjentów cierpiących na nadciśnienie tętnicze lub przynależących do grupy ryzyka.

Przyrządy Nissei, które skutecznie przeszły próby kliniczne, posiadają znak jakości Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego i są oznakowane odpowiednim symbolem w informacji towarzyszącej.
Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego działa od roku 1986.

Podstawowym celem Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego jest organizacja akcji związanych ze zwalczaniem nadcisnienia tętniczego i chorób układu krążenia.

Zgodność rygorystycznym wymaganiom Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego jest swoistym znakiem jakości tonometru.